#Ruiz vs. Joshua 2 #Anthony Joshua #Andy Ruiz Jr. #UFC on ESPN 7 #Alistair Overeem #Jairzinho Rozenstruik #Stefan Struve #Ben Rothwell #Anthony Joshua vs. Andy Ruiz #UFC 244 #UFC 230 #KSW 52 #Jorge Masvidal #Nate Diaz #Aspen Ladd #Tito Ortiz #Yana Kunitskaya #Dustin Poirier #Deontay Wilder #Bryce Mitchell

CWA - Cage Warriors Academy South East 24



CWA - Cage Warriors Academy South East 24

Name: CWA
Title: Cage Warriors Academy South East 24
Date: Oct 19, 2019
Time: 11:00 AM PST Check CWA Local Time and Date
Location: Colchester Charter Hall, Colchester, Essex, England
Organization: Cage Warriors Fighting Championship

Quick Results

Fighters Method Rd. Time
Leigh Mitchell submitted Rico Biggs Submission (Guillotine Choke) 2 1:31
Jimmy Fell defeated George Tanasa Decision (Unanimous) 3 3:00
Nik Bagley defeated Jack Eglin Decision (Unanimous) 3 3:00
Mark Harris finished Conan Barbaru TKO (Punches) 2 1:01
Chloe Cooke submitted Solito Giulia Submission (Armbar) 2 1:32
Kamil Uchman submitted Adam Spalding Submission (Triangle Choke) 3 2:26
Kamil Ciolaszynski defeated C.J. Buchanan Decision (Unanimous) 3 3:00
Grzegorz Pawlaczek defeated Charlie Falco Decision (Split) 3 3:00
Jack Clarke finished William Timmis TKO 1 1:59
Khalil Sghair finished Steve Riformato TKO 1 0:25
Erica Vorobjova finished Hanna Ingram TKO 2 2:59
Tom Gibbs defeated Krystoff Pawlaczek Decision (Unanimous) 3 3:00
Axel Tchapnda finished Noah Landes TKO 2 2:46
Will Drewitt defeated Yuki Angdembe Decision (Unanimous) 3 3:00
Sufyaan Ashique finished Sidney M'roivili TKO 1 1:46
Declan Deloughery defeated Adil Cherfi Decision (Split) 3 3:00
Shanelle Dyer finished Bezhan Mahmudi TKO (Punches) 2 2:51
Jon Furuheim submitted Imran Altamirov Submission (Rear-Naked Choke) 3 1:25
Ivana Siric defeated Stephanie Evans Decision (Unanimous) 3 3:00
Matthieu Moya defeated Kim Bravie Decision (Unanimous) 3 3:00
Arni Gudnason finished Yousaf Saeed TKO 2 2:41
Samy Saci defeated Jesper Nevland Decision (Unanimous) 3 3:00
Jamie McBride finished Harda Karim TKO 1 2:12
Noah Mitaev finished Mathias Rieucros TKO (Shoulder Injury) 1 1:21
Arlind Berisha finished Markus Hay TKO 1 2:01
Rune Robertsen finished Samuel Akesse TKO 3 2:31
Amir Ellithy submitted Mosa Halam Submission (Inverted Triangle Choke) 3 2:31
Ohm Suravat Mikkelsen submitted Gaute N Tovsrud Submission (Guillotine Choke) 2 1:04
Sullivan Kerner defeated Gulzar Singh Bajwa Decision (Unanimous) 3 3:00

Related Videos